Strona główna Szkoła Specjalna

PL ISSN 0137-818X
MNiSW 2017 – 10 punktów w kategorii B

Copernicus logoIC Value 2016:76,34

Czasopismo „Szkoła Specjalna” stworzone przez Marię Grzegorzewską wychodzi od 1924 roku. Jest jednym z pierwszych w Europie periodyków poświęconych badaniom nad rozwojem, wychowaniem i nauczaniem dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W centrum uwagi są także zagadnienia funkcjonowania, kształcenia i wspierania dorosłych osób z niepełnosprawnością, niedostosowanych społecznie i tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

Procesy rehabilitacji, resocjalizacji, rewalidacji, terapii i wspierania analizowane są w aspektach teoretycznym i empirycznym, prawnym i metodycznym. Prezentowane są również wydarzenia naukowe o zasięgu krajowym i zagranicznym, wymieniane doświadczenia, zwłaszcza z dobrej praktyki pedagogicznej.
Każdy numer czasopisma recenzowany jest przez 2 niezależnych ekspertów z uwzględnieniem zaleceń MNiSW zawartych w broszurze „Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce” (2011).

Wersja papierowa czasopisma jest wersją pierwotną (referencyjną).

17-10-2019
15-10-2019

Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej - studia podyplomowe

Zapraszamy na studia podyplomowe w zakresie Arteterapii z elementami terapii pedagogicznej.
14-10-2019

Studia podyplomowe - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na studia podyplomowe PRACA WYCHOWAWCZA Z DZIEĆMI Z TRUDNYMI ZACHOWANIAMI